Національна академія управління

ВНЗ  "Національна академія управління"

Символіка


Квітка Академії

Квітка Академії

У найкращих традиціях світових університетів Національна академія управління має власний рослинний символ – квітку чорнобривець (лат. – tagetes, англ. – marigold). Вона походить з Північної Мексики, широко розповсюджена по Середземномор’ю та всьому світу. Квітка чорнобривець багаторазово оспівана в піснях і є невід'ємною часткою українського фольклору. Повага і любов до цієї квітки – складова частина українського національного менталітету. Саме тому вона стала символом Академії. Квітка чорнобривець символізує, по-перше, глибоку національну і демократичну основу нашого колективу; по-друге – його здатність виживати навіть у несприятливих умовах; по-третє – вічну молодість і красу, що властиві всьому студентству. І, нарешті, ця квітка зв'язує нас зі світовими традиціями вищих навчальних закладів. Коричневі, жовті, жовтогарячі, червоні – ці відтінки пелюстків квітки стали кольорами символіки Національної академії управління.

 

Герб Академії

Герб Академії

Герб Академії виконано у вигляді класичного п'ятикутного геральдичного щита, побудованого на плавних лініях. В центрі його знаходяться три стилізованих літери "Н", "А", "У". Вони є початковими літерами назви "Національна академія управління". В центрі цієї композиції знаходиться зображення розгорнутої книги, що символізує джерело знань. В нижній частині щита, під літерами, є дві стилізовані перехрещені лаврові гілки. Під щитом знаходиться стрічка з написом латинською мовою "VITAE NON SCHOLAE DISCIMUS", що у перекладі означає "ДЛЯ ЖИТТЯ, НЕ ДЛЯ ШКОЛИ ВЧИМОСЯ".

 

Прапор Академії

Прапор Академії

Національна академія управління має свій прапор, виконаний у оранжево-жовтих кольорах, з власним гербом Академії. В християнській традиції жовтий та оранжевий кольори символізують славу, велич та гідність. Дві рівні смуги символізують найважливіші складові колективу Академії - викладачів та студентів. Рівна ширина кольорових смуг символізує стабільність Національної академії управління.

 

Щорічна премія Академії «MARIGOLD»

Щорічна премія Академії «MARIGOLD»

Marigold - англійський переклад назви квітки чорнобривець. Премією нагороджуються найкращі викладачі та студенти, які зробили значний внесок у розвиток Академії. Бронзова скульптура - це струнка дівоча постать, яка нібито виростає із квітки чорнобривець, берегині Національної академії управління. Цей образ знаходить відгук у прадавніх слов'янських уявах про єдність людини та природи. Скульптура - це образ дівчини-квітки, яка тримає у піднятих угору руках суцвіття чорнобривців. Композиція символізує національну атмосферу, юність, творчість, натхнення - усе, що притаманне колективу Національної академії управління.